Policja interweniowała na nielegalnym turnieju piłkarskim

Policja interweniowała na nielegalnym turnieju piłkarskim. Do zdarzenia doszło w Niemczech, ale wspominam o tym by przypomnieć, że mimo luzowania obostrzeń, wciąż trenować można u nas pod pewnymi warunkami.

 

Po 19 drużyn w grupach w IV lidze. Jedna woli zagrać w okręgówce

Od dziś (18 maja) obowiązują nowe, zwiększone limity osób, które mogą przebywać na boisku piłkarskim (tutaj znajdziecie szczegóły). Przypomnijmy, że na otwartych pełnowymiarowych boiskach mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów). Można prowadzić treningi, z czego korzysta coraz więcej klubów oraz szkółek piłkarskich, ale nie można rozgrywać meczów sparingowych.

 

Warto o tym wspomnieć, bowiem czytając media społecznościowe, wiele osób o tym zapomina. Jak się to może skończyć, przekonali się za naszą zachodnią granicą.

 

Policja interweniowała na nielegalnym turnieju piłkarskim, który zorganizowali sobie młodzi ludzie w Oberhausen. W sumie w darzeniu wzięło udział około 250 osób. Jak informuje portal fupa.net, policji interweniowała 2 razy, aż w końcu razem z funkcjonariuszami lokalnej straży miejskiej zablokowała teren stadionu, gdzie zorganizowano rozgrywki.

 

Piszę o tym dlatego, bowiem w Niemczech – podobnie jak u nas – trenować można pod pewnymi warunkami. I choć wydaje się, że u nas są one mniej restrykcyjne, to jednak wciąż obowiązują i warto ich przestrzegać.

 

fot. screen fupa.net

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *