Co z piłką nożną po 17 stycznia? Niepokojące sygnały

Obecne obostrzenia związane z pandemią COVID-19 obowiązują do 17 stycznia. Niestety, sygnały płynące z rządu wskazują, że mogą one być przedłużone.

 

Legenda Zagłębia kończy karierę. Będzie dyrektorem sportowym

Przypomnijmy, że nowe zasady bezpieczeństwa weszły w życie 28 grudnia 2020 r. Miały obowiązywać do 17 stycznia 2021 r. Zgodnie z nimi nie można uprawiać sportu – w tym trenować czy rozgrywać meczów – poza pewnymi wyjątkami. Między innymi przepisy nie dotyczą zawodowców, dzieci i młodzieży lub zawodników pobierających stypendium sportowe. Na tym ostatnim zapisie zapewne opierały się drużyny m.in. z III i IV ligi, które już rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej. 

 

Pozostałe drużyny, w tym ekipy z jeszcze niższych klas rozgrywkowych, ze startem treningów czekają do 18 stycznia. Czy będą mogły jednak rozpocząć przygotowania?

 

Na dziś odpowiedź na to pytanie brzmi – nie wiadomo. Okazuje się bowiem, że rządzący bardzo poważnie rozważają przedłużenie istniejących obostrzeń.

 

Rzecznik rządu Piotr Müller, który był gościem programu “Tłit” w Wirtualnej Polsce, powiedział m.in. „Na tym etapie wydaje się, że najbardziej możliwym wariantem jest po prostu ich przedłużenie, taka decyzja, taka informacja powinna pojawić się na przełomie tego i następnego tygodnia.

 

Dodał jednak, że gdyby doszło do gwałtownego wzrostu zachorowań na koronawirusa, to niewykluczone, że rząd – podobnie jak władze Niemiec czy Wielkiej Brytanii – zaostrzył by obostrzenia.

 

Na razie więc musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne decyzje w tej sprawie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *