Dolnośląska drużyna tygodnia #9

Dolnośląska Drużyna Tygodnia #9 – tym razem oceniamy pierwsze mecze w grupie A i B ekstraklasy oraz 26. kolejki I ligi. Tym razem, po raz pierwszy historii, w naszej jedenastce jest więcej zawodników z zaplecza, niż z ekstraklasy.

Jak dobrze znasz dolnośląski futbol? (QUIZ)

Nasza drużyna tygodnia powstała po meczach Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk (1:2), Korona Kielce – Śląsk Wrocław (1:1), Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn (3:0) oraz MKS Kluczbork – Miedź Legnica (0:0).

 

Między słupkami debiutuje bramkarz Chrobrego Sławomir Janicki, który zachował czyste konto w meczu ze Stomilem Olsztyn. Pod uwagę był również Paweł Kapsa z Miedzi, ale golkiper Chrobrego miał nieco więcej pracy.

 

Dolnośląska jedenastka miesiąca. Marzec 2016

W obronie również dwóch debiutantów. Michał Michalec z Chrobrego i Grzegorz Bartczak z Miedzi. Pierwszy otworzył wynik z meczu ze Stomilem, drugi nieźle radził sobie zarówno w destrukcji, jak i ataku. Szkoda, że zmarnował świetną sytuację do zdobycia gola w 55 min.

Obronę uzupełniają starzy wyjadacze, czyli Piotr Celeban ze Śląska (gola dla WKS w Kielcach) oraz Djordie Cotra (z Zagłębia).

W jedenastce z tego tygodnia wracamy do ustawienia z dwoma defensywnymi pomocnikami. Tomasz Hołota ze Śląska pracował jak wół w Kielcach. Obok niego ustawiamy Adriana Łuszkiewicza z Miedzi, który bardzo dobrze zaprezentował się w Kluczborku.

 

Wśród ofensywnych pomocników najlepiej zaprezentował się Ryota Morioka. Japończyk kilka razy potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności, był nawet blisko zdobycia bramki. Na tej pozycji brana pod uwagę była również kandydatura Petteri Forsella.

Na flankach tym razem wyróżnili się… dwaj lewi skrzydłowi. Dlatego Łukasz Janoszka wędruje na prawą stronę, a na lewej stawiamy na Dominika Kościelniaka z Chrobrego.

 

W atak również gracz z Głogowa – Maciej Górski. Jak zwykle aktywny na boisku, po jego strzałach lądowała na słupku i poprzeczce bramki Stomilu. Aż w końcu strzelił, co prawda z rzutu karnego, ale na tego gola w pełni zapracował.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.