Dolnośląska drużyna tygodnia #11

Dolnośląska Drużyna Tygodnia #11 – w ostatnim tygodniu pod uwagę wzięliśmy po dwa mecze w ekstraklasie oraz jedno spotkanie I ligi – Miedzi, bowiem Chrobry tym razem pauzował.

Jak dobrze znasz dolnośląski futbol? (QUIZ)

Tym razem nasza jedenastka tygodnia powstała po meczach Zagłębie Lubin – Legia Warszawa (1:0), Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław (2:1), Wigry Suwałki – Miedź Legnica (0:0). Nie mogliśmy teraz pod uwagę wziąć zawodników Chrobrego, bowiem pauzowali oni podczas minionego weekendu. Zgodnie z terminarzem mieli grać z Dolcanem Ząbki, który wycofał się z rozgrywek.

 

W bramce tym razem stawiamy na Pawła Kapsę z Miedzi Legnica. Golkiper Miedzianki od 460 min. jest niepokonany. Blisko wyboru do naszej jedenastki był już dwukrotnie, ale tym razem stawiamy właśnie na niego. I to mimo faktu, że jakoś szczególnie dużo pracy w Suwałkach nie miał. Ale gdy już musiał interweniować, to zawsze stawał na wysokości zadania.

 

Dolnośląski Złoty But II. Oto najlepsi strzelcy w regionie (wiosna 2016)

W obronie po raz pierwszy wyróżniamy Jakuba Tosika, który na lewej flance Zagłębia godnie zastępuje Dorde Cotrę. Dobry mecz przeciwko Legii uhonorował golem. Po drugiej stronie defensywy Aleksandar Todorovski. Na środku obrony tym razem z Zagłębia stawiamy na Lubomira Guldana. Defensywę uzupełnia Piotr Celeban – tu mieliśmy spory problem, bowiem przy jednej z bramek dla Górnika “Celik” miał swój mały udział. Przeważyło to, że przez większość spotkania grał niczym profesor.

 

Tym razem w środku pola wstawiamy dwóch zawodników – defensywnego Tomasz Hołotę (Śląsk) i Filipa Starzyńskiego (Zagłębie). “Figo” tradycyjnie zaliczył asystę (już dziewiątą), Hołota był wyróżniającym się zawodnikiem WKS-u w Zabrzu.

 

Na lewym skrzydle Robert Pich ze Śląska. I w zasadzie można to uzasadnić podobnie, jak przed tygodniem – Słowak gra coraz lepiej, choć przydałoby się, by jeszcze dołożył do swojej gry lepszą skuteczność. Na prawym skrzydle stawiamy na Wojciecha Łobodzińskiego z Miedzi. Były reprezentant Polski jest najlepszym zawodnikiem Miedzianki w ofensywie, niestety ciągle nie przekłada się to strzelone gole.

 

W ataku tym razem dwóch zawodników – strzelców bramek. Krzysztof Piątek ustalił wynik meczu z Legią na 2:0, rezerwowy Kamil Biliński pięknym strzałem dał remis Śląskowi w Zabrzu.

Nie wyświetla się grafika? Kliknij tutaj

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.