Dolnośląska jedenastka miesiąca. Maj 2016

Jedenastka miesiąca – maj 2016. To specyficzny drużyna, bowiem ekstraklasa skończyła rozgrywki już w połowie maja, a I liga dopiero w czerwcu – i tę czerwcową kolejkę również uwzględniliśmy przy nominacjach do jedenastki maja na Dolnym Śląsku.

DRUŻYNY TYGODNIA I MIESIĄCA

Drużyna za maj powstała po dwóch meczach klubów ekstraklasy i po 6 spotkaniach pierwszoligowców. Siłą rzeczy to jedenastka specyficzna, co widać po graczach, którzy do niej trafili. Znalazło się w niej czterech piłkarzy Miedzi Legnica i dwóch Chrobrego Głogów. Dodatkowo po dwóch ze Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin.

 

W bramce Paweł Kapsa z Miedzi, który w sześciu meczach puścił tylko jednego gola. Dobry maj miał też Martin Polacek z Zagłębia – czyste konto w dwóch meczach.

 

Dolnośląski Złoty But 2015/16. Oto najlepsi strzelcy w regionie

Tym razem mocno rozstrzelali nam się obrońcy, dlatego do drużyny wędruje aż trzech nominalnych stoperów – Tomasz Midzierski z Miedzi, Maciej Dąbrowski z Zagłębia oraz Kevin Lafrance z Chrobrego, którego ustawiliśmy na prawej obronie. Na lewej Lasza Dvali ze Śląska Wrocław.

 

Z wyborem defensywnego pomocnika mieliśmy spory kłopot. Czy wybrać Łukasza Piątka z Zagłębia czy Tomasza Hołotę ze Śląska – zawodnik WKS-u strzelił co prawda gola, ale pomocnik Miedziowych przyczynił się do dwóch (do zera) zwycięstw swojej drużyny z silnymi rywalami.

 

 

W środku pola Łukasz Garguła z Miedzi (gol, asysta i dobra gra przez cały maj) oraz Ryota Morioka głównie za rewelacyjny występ przeciwko Górnikowi Łęczna. Na skrzydłach Arkadiusz Woźniak (dwa wybory do jedenastki tygodnia w maju) i Petteri Forsell z Miedzi Legnica.

 

NIE WYŚWIETLA SIĘ GRAFIKA? KLIKNIJ W LINK

 

 

O ile w kwietniu wśród napastników mieliśmy kłopot bogactwa, to maj już tak obfity nie był. Zastanawialiśmy się między Maciejem Górskim z Chrobrego i Michalem Papadopulosem z Zagłębia. Ostatecznie przeważyły dwa trafienia napastnika z Głogowa.

 

Piłkarzem miesiąca został Petteri Forsell – 3 bramki i 1 asysta. Te statystyki to najlepszy komentarz.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.