Dolnośląska jedenastka miesiąca. Kwiecień 2016

Jedenastka miesiąca – kwiecień 2016. Tym razem sporo meczów było do oceny – drużyny ekstraklasy grały w kwietniu 6 razy, a pierwszoligowcy – pięć.

DRUŻYNY TYGODNIA I MIESIĄCA

Kwiecień był udanym miesiącem dla naszych drużyn w ekstraklasie i I lidze. Biorąc pod uwagę tylko mecze rozegrany w tym czasie, Śląsk był najlepszy, a pozostałe nasze kluby znalazły by się w czołówce (lub na niezłym 7. miejscu w przypadku Miedzi) w swoich ligach.

 

W bramce Paweł Kapsa z Miedzi (1 raz w drużynie tygodnia). Co prawda w drużynach tygodnia dwa razy był Mateusz Abramowicz ze Śląska, ale golkiper z Legnicy może pochwalić się serią 460 minut bez straty gola. Tymczasem bramkarza WKS-u w minionym miesiącu obok świetnych występów zaliczył też kilka wpadek.

 

Zadymiony Puchar Polski, czyli za co prezes Boniek bije brawo kibicom

Obrona znów bez wielkich zmian. Nową twarzą jest Tomasz Midzierski z Miedzi (2), a oprócz tego starzy znajomi Maciej Dąbrowski (3), Lasza Dvali (2) i Piotr Celeban (4). Co ciekawe, obrońcy Śląska tym razem ustawieni na bokach (Celeban, by zrobić w jedenastce miejsce dla Midzierskiego, a Gruzin Dvali zagrał w jednym z ligowych spotkań z lewej strony defensywy). W rezerwie jeszcze Dorde Cotra (2), który jak grał, to spisywał się całkiem nieźle.

 

W środku pola znów kłopot bogactwa. No bo jak ułożyć jedenastkę miesiąca, gdy mamy do wyboru takich ofensywnych graczy jak Ryota Morioka i Filip Starzyński – obaj po cztery razy znaleźli się w drużynach tygodnia. I obaj musieli trafić do naszego zestawienia za kwiecień.

 

Dlatego na pozycji defensywnego pomocnika zostało tylko jedno miejsce, a kandydatów było trzech – Ł. Piątek (2), Tomasz Hołota (2) oraz Tom Hateley (1). Stawiamy na pomocnika Zagłębia, a gracze Śląska tym razem w rezerwie.

NIE WYŚWIETLA SIĘ GRAFIKA? KLIKNIJ W LINK

 

Tym razem nieco mniejszy wybór był ze skrzydłowymi. Z lewej strony znów Łukasz Janoszka (2), który udany miał zwłaszcza początek miesiąca. Z prawej… nominalny lewoskrzydłowy Robert Pich (2). Słowak gra coraz lepiej, choć do pełni szczęścia brakuje skuteczności. To samo można powiedzieć Wojciechu Łobodzińskim z Miedzi Legnica, który trafia na rezerwę.

 

O ile dotąd różnie bywało z napastnikami w dolnośląskich zespołach, to w kwietniu (poza Miedzią) rozstrzelali się aż miło. Pierwszeństwo dajemy Bence Mervo, ale tylko dlatego, że strzelał nieco “ważniejsze” gole, niż Maciej Górski z Chrobrego. Razem z Krzysztofem Piątkiem z Zagłębia został on rezerwowym w drużynie kwietnia.

 

Piłkarzem miesiąca został Ryota Morioka – 4 bramki i 2 asysty. Te statystyki to najlepszy komentarz.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.