Legnicka B klasa. Absurdy w podziale na grupy (MAPA)

OZPN Legnica ogłosił podział B klasy na grupy. I trzeba przyznać, że budzi on sporo kontrowersji. Przynajmniej dwie decyzje legnickich działaczy wydają nam się absurdalne.

 

PNL Cup, czyli amatorski turniej na żywo w TV

W legnickiej B klasie będzie grało 69 zespołów. Myli się jednak ten, kto myśli, że podzielono je na 4 grup po 14 drużyn i jedną 13-zespołową. Otóż OZPN Legnica ogłosił, że będą 3 grupy x 14 drużyn i po jednej 15-zespołowej i 12-zespołowej grupie.

 

Taki podział wydaje się absurdalny z kilku powodów. 12 drużyn w grupie to tylko 11 kolejek ligowych na rundę. Ponadto nie przemawiają za tym żadne racjonalne argumenty. Można by było to zrozumieć, gdyby szła za tym np. chęć zmniejszania odległości między drużynami występującymi w jednej grupie.

 

100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku (SEZON 2015/16)

Niestety, patrząc na to, co zrobiono w innych grupach – argument ten z pewnością nie był priorytetem dla układających kalendarz gier. Oto bowiem w gr. 1 znalazła się Stal II Chocianów, która z geograficznego punktu widzenia nijak tu nie pasuje. Efekt jest taki, że ekipa z Chocianowa będzie miała wyjazdy m.in. do Wiewierza czy Niechlowa. Z kolei w gr. 2 umieszczono Płomień Nieszczyce, który znacznie bliższe wyjazdy miałby, gdyby znalazł się w grupie 1 zamiast… rezerw Stali.

 

To chyba najbardziej jaskrawy przykład “dziwnego” podziału na grupy, który doskonale widać na naszej mapie. Głównego kłopotu można było łatwo uniknąć przesuwając z grupy II (15-zespołowej) wysuniętego najbardziej na południe Huzara Raszówka do grupy III albo nawet IV – w obu gracze Huzara mieliby bliższe wyjazdy, niż z grupy, w której się znaleźli. Wtedy wystarczyłoby do grupy V (12-zespołowej) dodać jedną drużynę (np. Gryfa-Olimpię Krotoszyce z gr. III lub LKS Chełmiec z gr IV). Wtedy miałoby to większy sens niż teraz.

 

B KLASA OZPN LEGNICA – PODZIAŁ NA GRUPY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.