Były gracz Śląska zagrał przeciwko Brazylii

Ryota Morioka zagrał w barwach reprezentacji Japonii przeciwko Brazylii. Były gracz Śląska Wrocław spędził na boisku ponad 20 minut.

 

Przeciętny jak Śląsk. Czas na poszukiwania nowego Soboty

Towarzyski mecz Japonia – Brazylia odbył się we francuskim Lille. To początek przygotowań obu reprezentacji do mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. W kadrze Japończyków znalazł się Ryota Morioka, który jeszcze do końca ubiegłego sezonu był zawodnikiem Śląska Wrocław.

 

Obecnie Japończyk reprezentuje barwy belgijskiego Waasland-Beveren, które radzi sobie w lidze całkiem nieźle. W dużej mierze dzięki Morioce. Ryota w 14. kolejkach strzelił 7 goli i zaliczył 8 asyst, a jego drużyna zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli.

 

W czwartek akademia, w sobotę nowy stadion

W meczu z Brazylią były zawodnik Śląska pojawił się na murawie w 70 minucie, przy wyniku 1:3. Takim rezultatem zakończył się mecz, a Morioka nie wyróżnił się w nim niczym szczególnym.

 

Dla byłego gracza Śląska był to 3 mecz w reprezentacji, do której powrócił po 3 latach. Poprzednim razem zagrał w kadrze w październiku 2014 roku przeciwko… Brazylii. Japonia przegrała wtedy 0:4.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *