Dolnośląska drużyna tygodnia #3

Dolnośląska drużyna tygodnia #3. Za nami trzecia kolejka Ekstraklasy po przerwie zimowej i ostatnia w lutym. Kto wyróżnił się w spotkaniach z Cracovią i Górnikiem Zabrze? Oto nasza jedenastka tygodnia.

 

Dolnośląska drużyna tygodnia #2

Podczas minionego weekendu, a właściwie w piątek, Zagłębie Lubin wygrało 2:1 z Cracovią na wyjeździe, a Śląsk zremisował u siebie bezbramkowo z Górnikiem Zabrze. Kto indywidualnie zasłużył na wyróżnienie? Oto 3. notowanie Dolnośląskiej Drużyny Tygodnia.

 

W bramce Martin Polacek, który mimo że wpuścił jedną bramkę, ma swój udział w tym, że Zagłębie z Krakowa wywiozło 3 punkty.

 

Władze Śląska ciągle załatwiają sprawy bez klasy

Zestawienie obrony tym razem oparte na graczach Śląska, plus niezawodny Maciej Dąbrowski, który na wiosnę jest jednym z lepszych  stoperów nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i całej ekstraklasie. Obok niego drugi raz z rzędu Lasha Dvali. Tym razem na prawą stronę powędrował Piotr Celeban, bowiem żaden z nominalnych prawych obrońców  nie wyróżnił się jakoś szczególnie. Z lewej strony Dudu Paraiba, ale głównie za akcje w ofensywie, bowiem w destrukcji Brazylijczyk – tradycyjnie zresztą – jest znacznie mniej pewny.

 

 

Pomoc ponownie składa się z jednego defensywnego i dwóch ofensywnych środkowych pomocników. Za grę destrukcją wyróżniamy tym razem Jarosława Kubickiego z Zagłębia. Wśród ofensywnych pomocników niemal ta sama czwórka, co przed tygodniem – (od lewej) Łukasz Janoszka, Ryota Morioka i Filip Starzyński. Nad prawą flanką zastanawialiśmy się między Robertem Pichem ze Śląska i Arkadiuszem Woźniakiem z Zagłębia. Żaden z nich nie powalił na kolana swoją grą, ale minimalnie lepsze wrażenie zostawił po sobie Pich. Słowak prawie zaliczył asystę, ale po jego zagraniu Japończyk Morioka nie trafił głową w piłkę będą cztery metry przed pustą bramką zabrzan.

 

W atak znów wyróżniamy Krzysztofa Piątka. Napastnik Zagłębia wywalczył rzut karny, a przez cały mecz był bardzo aktywny w spotkaniu przeciw Cracovii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.