Kadra na Euro 2016. Peszko i Wawrzyniak skorzystają na pechu Rybusa?

Maciej Rybus niemal na pewno wypadnie z kadry na Euro 2016 z powodu kontuzji barku. Dołączy tym samym do Pawła Wszołka, który z mistrzostwami pożegnał się z powodu złamanej ręki. Jak tak dalej pójdzie, 23-osobowa kadra na finały we Francji “wybierze się sama”.

 

Szeroka kadra Nawałki nie zaskakuje. Kto z niej odpadnie?

Polacy przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy we Francji rozpoczęli w Juracie, a następnie przenieśli się do Arłamowa.  W szerokiej kadrze znalazło się 28 zawodników. Pięciu z nich (w tym jeden bramkarz) odpadnie po przygotowaniach – do Francji Adam Nawałka zabierze 23 piłkarzy.

 

Niestety, wiele wskazuje na to, że w dużej mierze za selekcjonera kadrę wybierze los (ewentualnie można go nazwać pechem). Oto bowiem do kontuzjowanego wcześniej Pawła Wszołka (złamał rękę po starciu z Kubą Błaszczykowskim) najprawdopodobniej dołączy Maciej Rybus. Okazało się bowiem, że zmaga się on z rzadkim urazem bark i jego szanse na Euro są iluzoryczne.

 

Zobacz, co łączy Euro 2016 z IV ligą dolnośląską

Tak pech jednych, może być losem wygranym na loterii innych. Nawałka bowiem traci dwóch skrzydłowych (Rybus był też alternatywą na lewą obronę), więc rosną szanse Sławomira Peszki. Moim zdaniem pomocnik Lechii był najsłabszym ogniwem drugiej linii – ale wobec dwóch kontuzji, selekcjoner nie będzie już rezygnował ze skrzydłowego. Najprawdopodobniej więc z kadry wypadnie ktoś z dwójki Krzysztof Mączyński – Filip Starzyński.

 

Zapewne piątkę piłkarzy, którzy nie pojada do Francji uzupełnią bramkarz i obrońca. Wśród tych drugich jeszcze kilka dni temu pewniakiem mediów był Jakub Wawrzyniak. Ale jego też może “uratować” kontuzja Rybusa. Zawodnik Tereka Grozny (wkrótce ma zmienić klub) bowiem mógł być brany pod uwagę gry na lewym skrzydle, jak i na lewej obronie. Pozbycie się Wawrzyniaka wobec kontuzji Rybusa może być zbyt dużym ryzykiem. Bo akurat na tej pozycji wybór szczególnie szeroki nie jest.

 

fot. screen youtube.pl/łączynaspiłka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.